پدرها، مراقب این نشانه ها در کودکان باشید

شما به عنوان یک پدر فکر می‌کنید همه چیز را می‌دانید اما هیچ چیز به اندازه این که کودک بیمارتان را ببینید و راه درمان آن را ندانید، آزارتان نمی‌دهد. به خصوص پدران تازه کار باید بدانند که چه زمانی با پزشک تماس بگیرند. ما در این جا تعدادی از این موقعیت‌های خطرناک را برایتان آورده ایم.

پدرها، مراقب این نشانه ها در کودکان باشید

تب

قاعده بر این است که اگر دمای مقعدی نوزاد ۰ تا ۳ ماهه، بالای ۱۰۰.۲ درجه و برای نوزادان ۳ تا ۶ ماهه بالای ۱۰۱ درجه باشد یا حتی اگر کودکتان با هر دمایی تب داشت و رفتار غیر عادی از خود نشان داد، باید با پزشک تماس بگیرید.

گرسنه نمی‌شود

اگر کودکتان دو وعده از غذا خوردن خودداری کرد، این یک علامت هشدار دهنده است و باید با پزشک تماس یگیرید در غیر این صورت بدن او دچار کمبود آب می‌شود.

خلق و خو

کودکان نسبت به طبیعت واکنش نشان می‌دهند بنابراین اگر نوزاد شما نسبت به مردم، نشانه‌ها، صداها و غیره عکس‌العمل نشان نداد، بهتر است با پزشک او تماس بگیرید.

نفس کشیدن

همه کودکان نفس می‌کشند، اگر چه گاهی شیوه آن، به خصوص در طول شب متفاوت می‌شود. اما اگر متوجه شدید که تنفس نوزادتان سنگین و غیر معمول است، تلفن را بردارید و تماس بگیرید.

مشکلات گوارشی

اگر کودک شما ۳ بار یا بیشتر دچار اسهال یا استفراغ شد یا در استفراغ او خون مشاهده کردید، زمان این است که با پزشک تماس بگیرید. استفراغ و اسهال متعدد می‌تواند موجب کم آبی بدن شود و خون در استفراغ نیز می‌تواند نشانه عوامل مختلف و خطرناکی باشد.

گریه کردن

درست است همه بچه ها گریه می‌کنند اما اگر گریه نوزادتان متداوم و غیر قابل کنترل به مدت ۲ تا ۳ ساعت بود، حتما علتی دارد.

تصادف

اگر کودک شما آسیب دید یا بدنشان را سوزاند، با پزشک تماس بگیرید. کودکان مانند بزرگسالان نسبت به چیزها عکس العمل نشان نمی‌دهند. بنابراین چنین وقایعی اگر درمان نشود، برایشان خطرناک خواهد بود.

همیشه به یاد داشته باشید، هر زمان که نسبت به سلامت کودکتان شک کردید، با پزشک تماس بگیرید. یکی از بزرگ‌ترین مسئولیت‌های پدرها حفاظت از کودکشان است بنابراین در مواقعی که نسبت به چیزی یقین نداشتید، بهترین کار این است که با پزشک تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *