نكات عملي براي حفاظت از ناخن هاي خود

مراقبت از ناخن مي تواند ساده و يا پيچيده باشد. وقتي نوبت به حفاظت از ناخن هايتان مي رسد، مي توانيد چند عادت خوب داشته باشيد.

نكات عملي براي حفاظت از ناخن هاي خود - پوست نیوز
اين موارد انجام دهيد :
۱ –  از مرطوب كننده استفاده كنيد !

هر بار كه دست هاي خود را در آب فرو مي كنيد، ناخن هايتان ورم مي كنند و وقتي خشك مي شوند، دوباره جمع مي شو ند. وقتي اين انبساط و انقباض ها به ناخن هايتان فشار مي آورند باعث شكنندگي آن ها مي شو ند. وقتي دست هايتان مرطوب مي شوند، به آرامي آن ها را خشك كنيد و روي آن ها مرطوب كننده بماليد، مرطوب كننده رطوبت را ثابت كرده و باعث مي شود كوتيكول ها خشك نشوند. مقداري مرطوب كننده در طول روز بزنيد. ناخن هاي سوهان نزده آب را در خود جاي مي دهند و نفوذ پذيرند، بنابراين لوسيون را روي كل دست هايتان بزنيد. مرطوب كننده را به طور مرتب به كار ببريد. اين مرطوب كننده را روي هر كوتيكول ماساژ دهيد تا گردش خون را به ماتريكس ناخن بياورد. براي درمان بهتر، قبل از خواب دست هايتان را به وفور به لوسيون آغشته كنيد و بهد دستكش نخي بپوشيد و بخوابيد.

۲ – ناخن ها را بعد از حمام بچينيد، زيرا نرم ترند. ناخن هاي خشك خوب كوتاه نمي شوند.

۳ – ناخن هايي را كه سوهان نمي زنيد، كوتاه كنيد. آن ها كمتر مي شكنند.

۴ – موقع باغباني، شستن ظروف و استفاده از پاك كننده ها از دستكش باغباني استفاده كنيد. به ناخن هايتان پوشش فوق العاده بدهيد و ته هر دستكش را گلوله پنبه اي قرار دهيد.

۵- وقتي هوا سرد است دستكش گرم بپوشيد.

۶ – وقتي ناخن هايتان صدمه مي بينند، فوراً به آن ها برسيد. اگر كنار ناخن ريش ريش مي شود، آن ها را بجينيد. هميشه سوهان ناخن به همراه داشته باشيد و گوشه هاي سفت را نرم كنيد.

اين موارد را انجام ندهيد :
۱ – دست هايتان را در آب نخيسانيد.

۲ – ناخن هايتان را نجويد، يا آن ها را از ته نچينيد و زيادي برق ناخن نزنيد.

۳ – با مواد شيميايي زياد سر و كار نداشته باشيد. مواد پاك كننده و حتي لاك پاك كن ها مي توانند ناخن ها را خشك و ضعيف كنند.

۴ – كوتيكول ها را نچينيد، براساس حرف هاي يك متخصص ناخن به نام پانول كچجان، كوتيكول ها به سختي به ناخن چسبيده اند و خاصيت ضد آب دارند، اگر آن ها صدمه ببينند، ناخن ها اين حفاظت را از دست مي دهند و عفوني مي شوند. كوتيكول ها را فشار ندهيد !

۵ – اجازه ندهيد كوتيكول هايتان خشك شو ند و گرنه مي شكنند و فرصتي براي عفوني شدن ان ها پيش مي آيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *