مگرسیگار چه بلایی بر سر پوست می آورد؟

مگرسیگار چه بلایی بر سر پوست می آورد؟

همه مي دانند كه سيگار كشيدن براي ريه ها بد است. اما سيگار كشيدن آثار بدي هم روي زيبايي طبيعي شما مي گذارد! وقتي سيگار مي كشيد يا كنار كسي كه سيگار مي كشد مي ايستيد، دود سيگار مستقيماً به ريه هاي شما مي رود و از آنجا وارد گسترش خون شما مي شود و سپس كل بدن را فرا مي گيرد .

هر پك سيگار و كشيدن آن به درون ريه، راديكال هاي آزاد را به همه جاي بدن مي فرستد و باعث فشار استرس اكسيداسيون در همه قسمت هاي بدن شما مي شود. به علاوه ر اديكال هاي آزاد زير سطح پوست تان جمع شده و نهايتاً منجر به چين و چروك مي شوند.

دود سيگار باعث گرفتگي رگ هاي خوني شما مي شود كه به اين دليل جريان خون را به سمت پوست تان دچار مشكل مي كند. اين امر نه تنها باعث مي شود كه كبود و خاكستري رنگ به نظر برسيد بلكه مانع از آن مي شود كه بدن شما سموم و ضايعات را از بافت هاي شما خارج سازند. به علاوه مانع از آن مي شود كه مواد غذايي به سلول هاي پوستي شما برسند، بنابراين آن ها نمي توانند خود را ترميم كنند.

دود سيگار كلاژن و الاستين را در پوست تجزيه مي كند كه منجر به چين و چروك و خطوط در پوست صورت مي شود.

دود سيگار ميزان ويتامين C را در بدن شما تحليل مي دهد. ويتامين C يك عامل كليدي براي حفظ رطوبت و پري و تپلي صورت است. كساني كه سيگار مي كشند مي بايست بيشتر از آنتي اكسيدان هاي ضد پيري استفاده كنند، براي آنكه بدن آن ها از استرس و فشار اكسيداسيون بيشتر رنج مي برد. تخريب و آسيبي كه سيگار به ظاهر شما وارد مي كند شايد ده سال بعد نشان داده شود، كه جبران ناپذير است. سيگار با جواني و نرمي و طراوت و جذابيت پوست سازگاري ندارد. مي توانيد به سيگار كشيدن ادامه دهيد يا مي توانيد پوستي زيبا داشته باشيد، انتخاب با شماست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *