رژيم غذايي زيبايي براي موهاي خشك و شكننده

رژيم غذايي زيبايي براي موهاي خشك و شكننده - پوست نیوز

اگر از رژيم غذايي زيبايي برخوردار باشيد، احتمالاً ميزان كافي پروتئين مصرف مي كنيد و به مقدار كافي از مواد معدني مثل مس سولفور و سلنيوم و سيليكون استفاده مي كنيد. به علاوه با دنبال كردن سبك زندگي خاصي براي داشتن موهاي دوست داشتني و زيبا و رعايت نكات لازم براي موهاي سالم، شما اين را انجام دهيد :


مقدار كافي آهن براي رويش موهاي قوي مصرف كنيد.

مقدار زيادي آب بنوشيد تا از درون به موهايتان آبرساني كنيد.
اسيدهاي چرب امگا ۳ بيشتري بخوريد. پوست سر شما نياز به چربي هاي با كيفيت براي توليد چربي كه موهاي شما را تحت كنترل قرار مي دهد، دارد.
غذاهاي حاوي بتا كاروتن را در رژيم غذايي خود جا بدهيد. بدن شما مي تواند بتاكاروتن را تبديل به ويتامين A كند تا پوست سرتان سالم بماند.
مقداري ويتامين هاي B استفاده كنيد. ويتامين B به حفظ موها و در امان ماندن آن ها از ضعف و شكنندگي كمك مي كند. همه اين ويتامين ها در كنار هم مفيد هستندف بنابراين غذاهاي مختلفي ميل كنيد تا اطمينان حاصل كنيد كه به مقدار كافي از آن ها ميل مي كنيد.
مقدار زيادي غذاهاي حاوي ويتامين C ميل كنيد.
روي غذاهاي غني از روي تمركز كنيد تا پوست سر و موهاي سالمي داشته باشيد و موهايتان خوب رشد كند.
غذاهاي غني از ويتامين E را در رژيم غذايي خود گنجانيد تا چربي هاي پوست سر خود را در مقابل تخريب راديكال هاي آزاد حفظ كنيد.

One comment

  • رمز موفقیت در تلاش و انگیزه در کار است و باعث افتخار و قابل تحسین خسته نباشید عزیزم انشاالله خداوند همیشه یار و یاور شما باشد در تمام مراحل زندگی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *