گیاهان دارویی انرژی زا …

یک روش مقبول برای افزایش انرژی طبیعی بدن ، استفاده از گیاهان دارویی است که بیشتر برای مصارف پزشکی و آشپزی ، پرورش داده می‏ شوند . آنها باعث حفظ گردش خون در بدن و عملکرد صحیح مغز می‏ شوند .

گیاهان دارویی مشخص مانند جینسینگ و جینگو بیلوبا در افزایش انرژی بدن موثرند .

 

فلفل قرمز تند,فلفل قرمز

۱- فلفل قرمز تند ، باعث بهبود گردش خون در بدن می شود . همچنین تاثیر سایر گیاهان دارویی را در تقویت دستگاه گردش خون ، افزایش می ‏دهد . فلفل قرمز ، میزان انرژی بدن را سریع‏تر افزایش می ‏دهد .

 

گیاه دارویی جینگو بیلوبا,جینگو بیلوبا

۲- گیاه دارویی جینگو بیلوبا (ginkgo biloba) ، جریان خون را به سمت مغز افزایش می‏ دهد . همچنین میزان افسردگی را کم می‏ کند . برای کسب بهترین نتیجه باید حداقل به مدت ۲ هفته ، هر روز از جینگو بیلوبا استفاده کنید .

 

گیاه دارویی آب بشقابی

۳- گیاه دارویی آب بشقابی (gotu kola) ، سیستم عصبی مرکزی را تحریک می‏ کند . همچنین با کاهش میزان افسردگی و خستگی باعث افزایش توان بدنی می شود .

 

گیاه دارویی جینسینگ,جینسینگ

۴- گیاه دارویی جینسینگ (ginseng) با تقویت سیستم ایمنی بدن و دفع عفونت ‏ها و بیماری ‏ها ، باعث افزایش انرژی بدن می‏ شود . پس سعی کنید هر روز مقداری از آن استفاده کنید .

 ۵-  گیاه گوارانا  باعث بهبود سردرد ناشی از کاهش وزن می‌شود. گوارانا حاوی کافئین است، ولی کندتر جذب مجراهای معده و روده شده و به همین خاطر اثر آن طولانی مدت‌تر از کافئین است. تانن‌های موجود در گیاه گوارانا  منقبض کننده بوده و از اسهال جلوگیری می‌کنند. تجربه نشان می‌دهد گوارانا قادر است تا حدی از تجمع پلاکت‌های خونی جلوگیری کند و محرک دستگاه عصبی نیز هست.

گیاه گوارانا  به عنوان عامل انرژی‌زا به جوش شیرین اضافه می‌شود و در کاهش وزن مؤثر است.

تذکرات :

 

* اگر دچار خستگی و کمبود توان و انرژی شدید هستید ، به خاطر داشته باشید که این ، علامت یک اختلال در بدن است ، نه خود اختلال . لذا قبل از درمان ، باید با یک پزشک مشورت کنید تا علت دقیق کمبود انرژی خود را دریابید .

* داروهای گیاهی می ‏توانند میزان انرژی و توان بدن شما را افزایش دهند ، ولی این نوع درمان‏ ها ، هنگامی که سلامت و زندگی شخص را به خطر می‏ اندازند ، نباید استفاده شوند . اگر دچار سرگیجه ، سردرد ، عدم هوشیاری ، درد قفسه سینه و هذیان گویی شدید ، فوراً با یک پزشک تماس بگیرید و یا به نزدیک ‏ترین مرکز درمانی مراجعه کنید .

* بیماران قلبی ، افراد مبتلا به فشار خون بالا و افت ناگهانی قند خون نباید از گیاه دارویی جینسینگ استفاده کنند ، زیرا وضعیت بیماری آنها را بدتر می کند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *